Prečo tu máme samé istoty

Autor: Miroslav Necpál | 10.4.2013 o 3:03 | (upravené 10.4.2013 o 4:02) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  116x

Minulý režim je známy tým, že ľudia mali skutočné istoty. Mali prácu, mali si za čo postaviť dom, mali nenávratné pôžiky od štátu, mali istotu. Ak si nechcel byť protištátny živel, tak si pracoval. Ale boli tu isté obmedzenia.

Nemohol si si povedať, čo si chcel. Síce ani teraz nemôžeš, ale vtedy si mohol za to aj sedieť. Nemohol cestovať každý kam chcel, ale načo by aj cestoval, keď tu mal všetko, čo k životu potrebuje? Ako spomínajú tvoji rodičia na minulý režim? Ako si ho pamätáš ty?

Sťažuješ sa, že nemáš prácu, nemáš peniaze? Prečo to nemáš? Aké sú tvoje priority? Cítiš sa morálne čistejší ako zvyšok populácie? Ako tí, s ktorými sa stretávaš dennodenne? A čo z toho máš? Predpokladám, že nič. Alebo maximálne zlý pocit z toho akí sú všetci skazení. Chceš mať uznanie za to čo robíš? A robíš vôbec niečo? Za čo chceš mať úspech, keď si ani s ničím nezačal? Čakáš, že jedného dňa niekto príde za tebou a dá ti všetko čo chceš? Hnevá ťa, že sa musíš občas sám postarať o seba? Prečo? Minulý režim zdecimoval myslenie drvivej väčšine ľudí. Ako pozostatok toho tu máme ich deti. Nevieš ako sa máš postarať o seba z toho smiešneho platu? A ešte k tomu si musíš zobrať hypotéku, ktorú budeš splácať do svojej 50-ky. Poznáš ten pocit, ktorý ti hovorí, že niečo nie je v poriadku? Tak prestaň sa starať o druhých a nehľadaj si dôvod prečo sa niečo nedá, ale urob to. Poznáš ten pocit, keď sa ti niečo podarilo, z čoho si mal radosť a vedel si, že si sa o to zapríčinil sám? Áno, tak gratulujem. Nie? Tak rozmýšľaj a začni niečo robiť, hoci aj dnes. Začni myslieť viac sám na seba a u seba hľadať dôvod, nie u druhých. Odhoď predsudky. Začni sa viac usmievať, niečo pre seba sprav a povedz tomu krásnemu dievčaťu, že sa ti páči. Áno aj ty máš právo byť šťastný. čau

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?


Už ste čítali?